Başkentgaz AÅž'den, Mamak'ta bazı mahallelerde basınç düşüklüğünden kaynaklı doğalgaz kesintisinin giderilmesi için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Başkent Doğalgaz Dağıtım (Başkentgaz) AÅž'den, Başkent Ankara'nın Mamak ilçesindeki bazı mahallelerde basınç düşüklüğünden kaynaklı doğalgaz kesintisinin giderilmesi için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Başkentgaz yetkilisi, Anadolu Ajansı AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 40 bin hanede 200 bin kişinin doğalgazsız kaldığı iddiasının mübalağa olduğunu, 700 dairenin basınç düşüklüğünden kaynaklı geçici gaz kesintisine maruz kaldığını belirtti.

Åžu anda Mamak'ta birkaç mahallede kesinti olduğunu ve bu gece giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade eden yetkili, Yenimahalle ve Keçiören'de önceki günlerde hava sıcaklıklarındaki ani düşüş ve buna bağlı basınç düşüklüğü nedeniyle yaşanan benzer problemlerin çözüldüğünü söyledi. Başkentgaz yetkilisi şunları kaydetti:

"Bu problemleri çözebilmek için altyapıda değişiklikler yapıyoruz. Yeri kazmamız gerekiyor ancak yer donmuş durumda. Borulara yapılacak kaynak, eksi 5 dereceden düşük sıcaklıkta tutmaz. Bu hava şartlarını şubat sonunda bekliyorduk. Dün davet merkezinde 10 bin kişiye yanıt verdik. 2 bin 500 acil vakaya, 1200 sayaç pili arızasına gittik. Elimiz kolumuz bağlı olsa da elimizden geleni yapıyoruz, seferber oluyoruz."