Doğalgaz iletiminde etkin iş birliği talimatı


Başbakanlık genelgesiyle doğalgazın vatandaşlara ve sanayiciye belli bir planlama dahilinde, belirlenen sürede ve herhangi bir aksaklığa meydan verilmeksizin ulaştırılabilmesi için BOTAŞ tarafından koordine edilen kurumlar arası ortak çalışmaların, süratli, kararlı ve duyarlı bir biçimde, kamu kurum ve kuruluşları arasında etkin iş birliği ve eşgüdüm sağlanarak yürütülmesi talimatı verildi.

Ankara Adliyesi Önünde Patlama


Ankara Adliyesi önünde kazı yapan iş makinesi doğal gaz borusunu patlattı. Gökyüzüne alevlerin yükseldiği olayda iş makinesi yanarak kül oldu, sürücü ise yara almadan kurtuldu.

Doğalgaz Fiyatı %11.5 Geriledi


Gazprom Başkan Yardımcısı Alexander Medvedev, 2014'te Bağımsız Devletler Topluluğu dışındaki ülkelere yapılan doğalgaz ihracatında ortalama fiyatın bin metreküp başına 341 dolara gerilediğini söyledi. 

Habersiz Kazıdan Kaçak Doğdu


Bolu Belediyesi ekipleri Sağlık Mahallesi’nde Aksa Bilecik Bolu Doğal Gaz Dağıtım A.Åž.’den habersiz kazı yapınca, doğal gaz kaçağına neden oldu. AKSA Bolu Åžube Åžefi Evren Tepelioğlu, “100 metre yanındaki uyarı tabelası bulunmasına rağmen bazı kazı çalışmalarının bizlere haber verilmeksizin yapıldığını üzülerek ve endişeyle gözlemekteyiz” dedi.

Doğalgazda Büyük İndirim


Türkiye'nin doğalgaz faturası 2 milyar dolar düzeyinde hafifleyecek diyen uzmanlar büyük indirim için tarih verdi.

Fiyatlar 7 Yıldır Aynı


Bakan Taner Yıldız, doğalgaz fiyatlarının 2008 yılından bu yana değişmediğini belirterek, "Avrupa Birliği üyesi 28 ülke içinde sanayisine en ucuz doğalgaz ve elektrik satan ülkesi haline geldik" dedi.

Doğalgazcılara Lodos Uyarısı


Marmara'da lodos alarmı doğalgaz kullanıcıları için de geldi. Bacalı doğalgaz cihazı kullananların karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları gerekiyor.

Ankara'da Doğalgaz Kesintisi


Başkentgaz AÅž'den, Mamak'ta bazı mahallelerde basınç düşüklüğünden kaynaklı doğalgaz kesintisinin giderilmesi için çalışmaların sürdüğü bildirildi

Korsanla Mücadelede İşbirliği


Türkiye’nin ilk doğalgaz kullanan şehri Ankara’da, Başkent Gaz ve Ankara Doğal Gaz Sertifikalı İş Adamları Derneği (ANDOSİAD) tesisat dönüşümü yapan korsan firmalarla mücadele etme konusunda güçlerini birleştirme kararı aldı.

Tüketim 5.7 Arttı


Türkiye'de geçen yıl tüketilen doğalgaz miktarı, önceki yıla göre yüzde 5,7 artarak, 47 milyar 800 milyon metreküp olarak hesaplandı.
Sonraki »

Son Yazılar